Erdoğan: Hamas aynı zamanda Anadolu’yu savunuyor

Erdoğan, AK Parti 31. İstişare ve Değerlendirme Kampı’nda konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

HAMAS AYNI ZAMANDA ANADOLU’YU SAVUNUYOR: Toplantımızın hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Filistin davası ve Gazze’deki katliam her zamanki gibi kampımızda gündemimizin en üst sırasındaydı. Filistin halkı 76 yıldır zulme maruz kalıyor, toprakları gasbediliyor.

Filistinli çocuklar şımarık bir devlet tarafından öldürülüyor. Türkiye olarak zulme, katliama, 76 yıldır devam eden adaletsizliğe her platformda itiraz ediyoruz. Tüm imkanlarımızla Filistin halkının yanında duruyoruz. Filistin halkının yanında dimdik duruyoruz, duracağız. Hiçbir baskı, tehdit bunu değiştirmeyecek. Varsın birileri rahatsız olsun, İsrail’e şirinlik yapsın. Biz kardeşlerimizin nasıl zorlu mücadele verdiklerini iyi biliyoruz. Hamas aynı zamanda Anadolu’yu savunuyor.

Bölgemizi ve dünyayı felakete yönelten bu Netanyahu denen hayduda artık dur denilmelidir. Gazze’de test edilen kardeşlik hukukumuzdur. İnsana dair tüm değerler samimiyet testinden geçmekte. Ya kardeşlik görevimizi yerine getireceğiz ya ad masum yavruların ölümü ile kalbimiz bize daha ağır gelecek.

Gazze’ye gönderdiğimiz yardımlar devam ediyor. İsrail’e yönelik ekonomik baskının artması için çok yönlü çalışıyoruz. Filistin’i tanıyan ülke sayısı 147’ye çıktı. Bu sayının çoğalması ve İsrail’in zulüm politikalarına verilecek onurlu cevaplardan olacaktır. Bayramdan önce İspanya’yı ziyaret edeceğiz.

YENİ ANAYASA: Biz yeni anayasa meselesinde samimiyiz. Bu meselenin bir siyasi bilek güreşine çevrilmesini istemiyorum. Yeni anayasa Türkiye’nin lokomotifi olacak.

SİYASETİN KAYIKÇI KAVGASINA DÖNMESİNE İZİN VERMEYİZ: Kandil’deki terör baronlarının siyaseti dizayn etmesine müsaade etmeyiz. Terör koridoruna izin vermeyiz. Terör örgütü eridikçe demokrasimiz serpilecektir. FETÖ ile mücadelede ne rehavete kapılma ne de gardımızı düşürme lüksümüz vardır. Vatandaşın canına, huzuruna kast edenlerin tepesine binmeye devam edeceğiz. Siyaseti bir kayıkçı kavgasına dönüştürmenin kimseye faydası dokunmaz. Siyaset sorunlara ortak akılla, kararlılıkla çözüm üretmek için yapılır. Türkiye’nin önünde tarihi fırsat pencerelerin açıldığı dönemde eski tartışmalarla zaman harcamayı gereksiz görüyoruz.

Milletimize umut aşılamamız, derdine derman olacak yol haritası hazırlamamız gerekiyor. AK Parti bu yeni dönemin banisi olacak. Bu ittifak yoluna güçlenerek devam edecek. Cumhuriyetimizin ikinci asrında daha güçlü, itibar sahibi Türkiye’yi biz hayal ediyoruz. Bu hayalin adı Türkiye Yüzyılı’dır, büyük ve güçlü Türkiye’dir.

Ayrıntılar geliyor…

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x